Fiberglass Ctp Yüzme Havuz İmalat

Kompozit malzeme denildiği zaman ilk akla gelen tabiide fiberglasstır. Bizim kendi yaşadığımız bölgede Türkiye'de Fiberglass Türkçe anlam taşıyan CTP adıyla bilinmektedir. Müşterilerimizden bazıları Fiberglass havuz yerine Ctp havuz demektedirler, aslında bunların ikisi aynı anlamı ifade etmektedir. Bu arada Ctp açılımı Cam elyaf takviyeli plastik demektir. Fiberglass otomotiv sektöründen tutun gıda sektöründen, turizm, eğlence sektöründe hatta uçaklarda bile fiberglass malzemenin kullanıldığını biliyor muydunuz? Günümüzün bir çok alanında fiberglass ürünü tercih edilmektedir. Özellikle günümüzde havuzlarda kullanılmaktadır. Fiberglass Havuz anlamında Fiberglass havuzun yaygın kullanılma sebeplerinden önemlisi.

70’li yıllardan itibaren A.B.D.’de, 80’li yıllardan bu yana Avrupa’da (özellikle Güney Avrupa’da), 90’lı yılların sonu ve bu yüzyılın başı itibari ile ülkemizde gittikçe artan hızda yaygınlaşmaya başlamıştır. A.B.D.’de daha yaygın olmak üzere Güney Avrupa’da ilk tercih genelde fiberglas havuzlar olmaktadır. Yine A.B.D.’de ilk tercihi betonarme veya viny-liner kaplama olan havuzların ikinci ve üçüncü tercihleri %60 üzerinde fiberglas havuzlar (betonarme veya vinyl-liner havuzlarının problemlerinden dolayı) olmaktadır.

Fiberglas çağımızın en önemli malzemelerinden biridir diyebiliriz..

Betonarme ve Viny-Liner havuzlara göre çok daha hızlı montaj süresi ve sızdırmazlık özelliği vardır.

Kendine has jel kotlu yüzeyi sayesinde betonarme ve viny-liner kaplama havuzlara üstünlük sağlamaktadır: Betonarme havuzların sert yüzey ve hatları yaralanmalara karşı dezavantaj; vinyl-linerin ise yumuşak yapısı havuz aksesuarlarının, havuz oyun-oyuncaklarının kullanımı, evcil hayvanlarının pençe ve ısırık darbeleri karşısında ya da benzer agresif kullanım veya travmalarda dezavantajlı olmakta ve çok çabuk hasar görmektedir.

Fiberglas havuzlar ısı değişimine en dirençli havuzlardır. Fiberglass havuzlara aynı zamanda Ctp, Polyester, Fiber havuz denmektedir. Fiberglas havuzların diğer havuz imalatlarına göre avantajı Nedir?

 

  • Kullanım sırasında Viny-liner ve betonarme havuzlara göre daha az elektrik tüketimi vardır.
  • Kullanım sırasında Viny-liner ve betonarme havuzlara göre daha az havuz kimyasalı tüketimi gerektirir.
  • Kullanım sırasında Viny-liner ve betonarme havuzlara göre daha az bakım, temizlik gerektirir; bakım masrafları daha azdır.

 

Fiberglass, Polyester, Ctp, Fiber havuzlar, Özellikle elastik yapısı sayesinde zemin hareketlerini, zemindeki oturmaları diğer havuz tiplerine göre daha iyi absorbed eder, bunlardan daha az etkilenir.

POLYESTER VE FİBERGLASS İMALAT- C.T.P. POLYESTER KAPLAMA

UZUN YILLARIN YAŞATTİĞİ TECRÜBESİYLE TÜRKİYE NİN HER YERİNE HİZMET GETİREN FİRMA

DÜŞMEZ POLYESTER /FİBERGLASS UYGULAMALARI

PROFOSYONEL ÇÖZÜM ORTAĞINIZ

OTOMOTİV ÜRÜNLER

Otomobil kamyon kaputu, çeşitli spoyler,

otobüs karoser parçaları, traktör aksesuar parçaları

iç dış donanım, demir yolu vagonları,

tır çamurluk basamak kaput ve çeşitli aksesuraları,

özel parça seri üretim ve tamirleri.


SAĞLADIĞI AVANTAJLAR: seri üretim olanağı, düşük yatırım, düşük kalıp maliyeti, kolay ve ucuz modelleme seçeneği, yüksek mekanik dayanım, ucuz ve kolay tamir özelliği.

İNŞAAT - YAPI VE MİMARİ UYGULAMALAR

ÜRÜN ÖRNEKLERİ UYGULAMA ALANLARI: Şehiriçi otobüsler, tren tranvay vagonları, tren makinist kabinleri, teleferik vagonları, iç donanım onarma modülleri, toplu konutların yapımı, şehir süslemeleri( heykel saksı çöp bidon ve Konteynırları, elektrik direği, banklar,) masa, sandalye, sehpa, koltuk kütüphane rafları, mutfak dolapları, lavabolar, dekoratif eşyalar, ayna çerçevesi, kamyon kasaları, frigorifik kamyon kasaları, nakliye tankerleri, elektrik panoları, aydınlatma armatürleri, cephe kaplamaları, wc kabinleri, bekçi kabinleri, su depoları, kimyasal madde depoları, soğuk hava depoları, komple banyo ünitesi, ondüle levhalar polyester plakalar, inşaat kalıpları, prekast kalıplar, iş makinalarının koruma kapakları ve çeşitli muhafaza aksesuarları, taş görünümlü yapay duvar plakalar, uçak burun parçası ve iç dekorasyonları, helikopter parçaları, planör gövdesi, deney uçak modelleri maket çalışmaları, özel çok amaçlı kutular, traktör parçaları, vagonların iç döşemeleri, otobüs karasörü parçaları, kapyon kaputları, çeşitli spoyler rüzgarlıklar, özel mimarı projeler, orjinal parlak seri dökümler, reklam totemleri, çeşitli bitkilerin kutu saksıları, fiber saksılar, seçim araç üstü kabinler, ses düzenekleri kabinleri, makine parçaları, çeşitli stantlar. kare saksı, silindirik saksı, dikdörtgen saksı, düz saksılar, dekoratif saksılar yuvarlak saksı.

 

SAĞLADIĞI AVANTAJLAR: Darbe dayanımı, yüksek izolasyon değerleri, yüksek mekanik dayanım, onarım kolaylığı, alışılmıştan farklı modern görünüm ve tasarım esnekliği, kolay temizlenebirlik, hafiflik, korozyona dayanım, bakım giderlerinin ortadan kalkması, elektriksel etkilerden korunum elektriği iletmemesi, gerekli yerlerde yerinde kolayca üretim seçeneği, doğa koşullarına dayanımlı olması, düşük yatırım olanağı, seri ve ucuz üretim, tek parça ve karmaşık ürün yapma olanağı, çok sayıda aynı standart ürünün kısa zamanda üretilebilmesi, kolay model değiştirme, tasarımda kolaylık ve esneklik. inşaat ve peysaj sektöründe en çok aranılan konuma gelmiştir.


 

 

 

 

Copyright © 2000 - 2012  DÜŞMEZ POLYESTER , materyallerin izinsiz kullanımı ve kopyalanması yasaktır.

ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ 1. KISIM OSMAN GAZİ CADDESİ NO:16 MERKEZ-TOKAT

info@dusmezpolyester.com

İzolasyon, kaplama, yalıtım, kalıp, üretim, imalat

Cep: 0507 406 35 32