polyester reçine Nedir?

Polyester Reçine Nedir?

Polyester kelimesi birleşik bir kelime olup, Çok anlamına gelen Poly ve organik bir tuz olan Ester den oluşuyor. Polyester reçinesi, çok fonksiyonlu asitler ile çok fonksiyonlu alkollerin reaksiyonu sonucu oluşan Polimerik bir malzeme türüdür. Polyester reçineler, çok geniş bir kimyasal aileyi kapsar ve kendi aralarında doymuş ve doymamış reçine olarak sınıflandırılır. Polyester reçine ailesi ile kompozit fiberglas malzemeden otomotiv, Havacılık, Ulaştırma, yapı donanım, şehir mobilya ve dekorasyonları, inşaat üretimlerine deyin çok yönlü sektörde hemen her alanda ihtiyaçları karşılayabilmektedir. Kullandığımız sıvı reçine ve bundan yapılan uygulamalardır. Polyester bir çok alanda kullanılmaktadır.

Polyester hakkında daha fazla bilgi almak polyester işleri yaptırmak yada polyester hakkında teknik bilgiler almak için lütfen bizi arayınız.

Profesyonel kadromuz profesyonel bir işçiliğimizle ekonomik fiyatlarımızla sizlerle çalışmaktan memnuniyet duymaktayız..

POLYESTER Reçineden NELER YAPILIR?

  1. polyester döküm kalsit  .
  2. döküm polyester kullanım alanları
  3. polyester eşya imalatı  polyester dökümde
  4. polyester dökümde kullanılacak malzemeler
  5. polyester havuz imalatı  polyester reçinenin kullanıldığı yerler
  6. polyester döküm otomotiv  polyesterde kullanılan hasır elyaf
  7. polyester dekoratif kalıp  polyester ahşap kaplama malzemeleri
  8. polyester teras kaplama  polyester kalıp yapma
  9. polyester dökme levha  polyester döküm mermer.

POLYESTER VE FİBERGLASS İMALAT- C.T.P. POLYESTER KAPLAMA

UZUN YILLARIN YAŞATTİĞİ TECRÜBESİYLE TÜRKİYE NİN HER YERİNE HİZMET GETİREN FİRMA

DÜŞMEZ POLYESTER /FİBERGLASS UYGULAMALARI

PROFOSYONEL ÇÖZÜM ORTAĞINIZ

OTOMOTİV ÜRÜNLER

Otomobil kamyon kaputu, çeşitli spoyler,

otobüs karoser parçaları, traktör aksesuar parçaları

iç dış donanım, demir yolu vagonları,

tır çamurluk basamak kaput ve çeşitli aksesuraları,

özel parça seri üretim ve tamirleri.


SAĞLADIĞI AVANTAJLAR: seri üretim olanağı, düşük yatırım, düşük kalıp maliyeti, kolay ve ucuz modelleme seçeneği, yüksek mekanik dayanım, ucuz ve kolay tamir özelliği.

İNŞAAT - YAPI VE MİMARİ UYGULAMALAR

ÜRÜN ÖRNEKLERİ UYGULAMA ALANLARI: Şehiriçi otobüsler, tren tranvay vagonları, tren makinist kabinleri, teleferik vagonları, iç donanım onarma modülleri, toplu konutların yapımı, şehir süslemeleri( heykel saksı çöp bidon ve Konteynırları, elektrik direği, banklar,) masa, sandalye, sehpa, koltuk kütüphane rafları, mutfak dolapları, lavabolar, dekoratif eşyalar, ayna çerçevesi, kamyon kasaları, frigorifik kamyon kasaları, nakliye tankerleri, elektrik panoları, aydınlatma armatürleri, cephe kaplamaları, wc kabinleri, bekçi kabinleri, su depoları, kimyasal madde depoları, soğuk hava depoları, komple banyo ünitesi, ondüle levhalar polyester plakalar, inşaat kalıpları, prekast kalıplar, iş makinalarının koruma kapakları ve çeşitli muhafaza aksesuarları, taş görünümlü yapay duvar plakalar, uçak burun parçası ve iç dekorasyonları, helikopter parçaları, planör gövdesi, deney uçak modelleri maket çalışmaları, özel çok amaçlı kutular, traktör parçaları, vagonların iç döşemeleri, otobüs karasörü parçaları, kapyon kaputları, çeşitli spoyler rüzgarlıklar, özel mimarı projeler, orjinal parlak seri dökümler, reklam totemleri, çeşitli bitkilerin kutu saksıları, fiber saksılar, seçim araç üstü kabinler, ses düzenekleri kabinleri, makine parçaları, çeşitli stantlar. kare saksı, silindirik saksı, dikdörtgen saksı, düz saksılar, dekoratif saksılar yuvarlak saksı.

 

SAĞLADIĞI AVANTAJLAR: Darbe dayanımı, yüksek izolasyon değerleri, yüksek mekanik dayanım, onarım kolaylığı, alışılmıştan farklı modern görünüm ve tasarım esnekliği, kolay temizlenebirlik, hafiflik, korozyona dayanım, bakım giderlerinin ortadan kalkması, elektriksel etkilerden korunum elektriği iletmemesi, gerekli yerlerde yerinde kolayca üretim seçeneği, doğa koşullarına dayanımlı olması, düşük yatırım olanağı, seri ve ucuz üretim, tek parça ve karmaşık ürün yapma olanağı, çok sayıda aynı standart ürünün kısa zamanda üretilebilmesi, kolay model değiştirme, tasarımda kolaylık ve esneklik. inşaat ve peysaj sektöründe en çok aranılan konuma gelmiştir.


 

 

 

 

Copyright © 2000 - 2012  DÜŞMEZ POLYESTER , materyallerin izinsiz kullanımı ve kopyalanması yasaktır.

ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ 1. KISIM OSMAN GAZİ CADDESİ NO:16 MERKEZ-TOKAT

info@dusmezpolyester.com

İzolasyon, kaplama, yalıtım, kalıp, üretim, imalat

Cep: 0507 406 35 32