fiberglass nedir

Fiberglass nedir?

Fiberglasın ne olduğunu açıklayalım, Cam elyafın Polyester reçine ile ıslattırıldıktan sonra kimyasal bir şekil almasının ardından, sertleştirilmesi sonucunda elde edilmektedir. Çeliğe karşı 4 kat fazla çekme gücüne sahip olduğu bilinmektedir. Gelişen teknoloji ile paralel olarak bu sektörde de müsbet gelişmeler katedilmekte ve yeni uygulama yöntemleri keşfedilmektedir. Fiberglass nedir..

Fiberglasın Yurdumuzdaki uygulama alanları başlıca şunlardır.

 • Su, Gıda maddesi ve Kimyasal madde Stoklama ve nakliye tankları;
 • Prefabrik kulübe ve binalar, Çatı levhaları; Kimyasal nakil boruları,
 • Termal su boruları, muhtelif deniz araçları (Tekne Kano Bisiklet vs.).
 • Bina süslemeleri, Banyo küvetleri, Duş tekneleri,
 • Beton ve Alçı kalıpları, Mutfak Tezgahları, Kapı ve Pencere ve daha akla gelebilecek Ahşap ve Metalden yapılan tüm ürünler aynı zamanda Fiberglas 'tan üretilebilir.

Bilhassa, ülkemizde son zamanlarda kontrolsüz olarak gıda maddesi depoları polietilen ve bunlar gibi olumsuz malzemelerden üretilmekte ve halk sağlığı ile oynanmaktadır.

Fiberglass Uygulama Alanlarından bazı örnekler;

 • fiberglas tekne  lunapark polyester fiberglas
 • fiberglass metalle birleşimi  fiber polyester kalıp döküm
 • fiberglass imalati  fiber üretimi polyester  fiberglass kiosk yapımı
 • fiberglass polyester ostim  fiberglass kaplama  fiberglas uygulamalar
 • fiberglas imalatçıları  fiberglass imalatçı  fiber dekoratif duvar  fiberglas tır traktör parçaları
 • fiberglass kubbe kaplaması  fiberglas nasıl uygulanır
 • fiberglass kompozit  döküm  fiber polyester  fiberglass nasil yapilir
 • fiber glass üretim  fiber karbon kalıp uygulaması  fiberglass polyester döküm nasıl yapılır?
 • Fiberglass döküm  fiberglass kimyasal maddelere dayanım.

POLYESTER VE FİBERGLASS İMALAT- C.T.P. POLYESTER KAPLAMA

UZUN YILLARIN YAŞATTİĞİ TECRÜBESİYLE TÜRKİYE NİN HER YERİNE HİZMET GETİREN FİRMA

DÜŞMEZ POLYESTER /FİBERGLASS UYGULAMALARI

PROFOSYONEL ÇÖZÜM ORTAĞINIZ

OTOMOTİV ÜRÜNLER

Otomobil kamyon kaputu, çeşitli spoyler,

otobüs karoser parçaları, traktör aksesuar parçaları

iç dış donanım, demir yolu vagonları,

tır çamurluk basamak kaput ve çeşitli aksesuraları,

özel parça seri üretim ve tamirleri.


SAĞLADIĞI AVANTAJLAR: seri üretim olanağı, düşük yatırım, düşük kalıp maliyeti, kolay ve ucuz modelleme seçeneği, yüksek mekanik dayanım, ucuz ve kolay tamir özelliği.

İNŞAAT - YAPI VE MİMARİ UYGULAMALAR

ÜRÜN ÖRNEKLERİ UYGULAMA ALANLARI: Şehiriçi otobüsler, tren tranvay vagonları, tren makinist kabinleri, teleferik vagonları, iç donanım onarma modülleri, toplu konutların yapımı, şehir süslemeleri( heykel saksı çöp bidon ve Konteynırları, elektrik direği, banklar,) masa, sandalye, sehpa, koltuk kütüphane rafları, mutfak dolapları, lavabolar, dekoratif eşyalar, ayna çerçevesi, kamyon kasaları, frigorifik kamyon kasaları, nakliye tankerleri, elektrik panoları, aydınlatma armatürleri, cephe kaplamaları, wc kabinleri, bekçi kabinleri, su depoları, kimyasal madde depoları, soğuk hava depoları, komple banyo ünitesi, ondüle levhalar polyester plakalar, inşaat kalıpları, prekast kalıplar, iş makinalarının koruma kapakları ve çeşitli muhafaza aksesuarları, taş görünümlü yapay duvar plakalar, uçak burun parçası ve iç dekorasyonları, helikopter parçaları, planör gövdesi, deney uçak modelleri maket çalışmaları, özel çok amaçlı kutular, traktör parçaları, vagonların iç döşemeleri, otobüs karasörü parçaları, kapyon kaputları, çeşitli spoyler rüzgarlıklar, özel mimarı projeler, orjinal parlak seri dökümler, reklam totemleri, çeşitli bitkilerin kutu saksıları, fiber saksılar, seçim araç üstü kabinler, ses düzenekleri kabinleri, makine parçaları, çeşitli stantlar. kare saksı, silindirik saksı, dikdörtgen saksı, düz saksılar, dekoratif saksılar yuvarlak saksı.

 

SAĞLADIĞI AVANTAJLAR: Darbe dayanımı, yüksek izolasyon değerleri, yüksek mekanik dayanım, onarım kolaylığı, alışılmıştan farklı modern görünüm ve tasarım esnekliği, kolay temizlenebirlik, hafiflik, korozyona dayanım, bakım giderlerinin ortadan kalkması, elektriksel etkilerden korunum elektriği iletmemesi, gerekli yerlerde yerinde kolayca üretim seçeneği, doğa koşullarına dayanımlı olması, düşük yatırım olanağı, seri ve ucuz üretim, tek parça ve karmaşık ürün yapma olanağı, çok sayıda aynı standart ürünün kısa zamanda üretilebilmesi, kolay model değiştirme, tasarımda kolaylık ve esneklik. inşaat ve peysaj sektöründe en çok aranılan konuma gelmiştir.


 

 

 

 

Copyright © 2000 - 2012  DÜŞMEZ POLYESTER , materyallerin izinsiz kullanımı ve kopyalanması yasaktır.

ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ 1. KISIM OSMAN GAZİ CADDESİ NO:16 MERKEZ-TOKAT

info@dusmezpolyester.com

İzolasyon, kaplama, yalıtım, kalıp, üretim, imalat

Cep: 0507 406 35 32