ctp kompozit

Ctp kompozit firması olarak, sizlerin ihtiyaçları doğrultusunda ekonomik fiyatlarımızla, sizlere profesyonel çözümler üretmekteyiz. Güler yüzlü kadromuz sizlere hizmet vermekten memnuniyet duyacaktır.

Ctp kompozitler elektriği kesinlikle iletmezler, montajı çok kolaydır, paslanma yada çürüme gibi sıkıntıları yoktur. Iizolasyonu sağlamaktadır. Kompozit malzemeler üçe ayrılır.

1. Polimer Kompozitler,

2. Metal Kompozitler,

3. Seramik Kompozitler.

Kompozit malzemelerin üç ana elemanları bulunmaktadır.

1. Matris Elemanı:

Kompozit malzemelerde matrisin üç temel fonksiyonu vardır. Bunlar, elyafları bir arada tutmak, yükü elyaflara dağıtmak ve elyafları çevresel etkilerden korumaktır. İdeal bir matris malzemesi başlangıçta düşük viskoziteli bir yapıda iken daha sonra elyafları sağlam ve uygun bir şekilde çevreleyebilecek katı forma kolaylıkla geçebilmelidir. Matris malzemesi, termoset veya termoplastik polimer malzeme olarak sürekli fazı oluşturur. Termosetler grubunda ağırlıklı olarak polyesterler kullanılır. Bunun yanı sıra Vinil ester/bisfenol, epoksi reçine ve fenolik reçinelerin kullanımı da giderek yaygınlaşmaktadır. Termoplastik grubunda yaygın olarak poliamid ve polipropilen kullanımını görmekteyiz (yaklaşık % 68.3), bunların yanı sıra hibrid formda polietilen ve polybutylene tereftalat, polietereterketon ve polieter sülfon kullanımı da dikkat çekmektedir.

2. Takviye Elemanı:

Matris malzeme içinde yer alan takviye elemanı kompozit yapının temel mukavemet elemanlarıdır. Düşük yoğunluklarının yanı sıra yüksek elastikte modülüne ve sertliğe sahip olan elyaflar kimyasal korozyona da dirençlidir. Günümüzde kompozit yapılarda kullanılan en önemli takviye malzemeleri sürekli elyaflardır. Bu elyaflar özellikle modern kompozitlerin oluşturulmasında önemli bir yer tutarlar. Aramid, karbon, grafit, boron, silisyum karbür (SiC), alümina, cam ve polietilen malzemelerin kısa veya uzun sürekli elyaf formunda kullanıldığı ve matrisi yaklaşık % 60 hacim oranında pekiştirici işlevi olan malzemelerdir.

3. Katkılar Maddeleri:

Dolgular, kimyasallar ve diğer katkılar matrise niteliklerine göre özelliklerin geliştirilmesi amacıyla ilave edilirler. Bu gruptaki kompozit malzemeler uçak-uzay, savunma, yapı-inşaat, tüketim mallarında, korozyon dayanımı gerektiren uygulamalarda, elektrik-elektronik, denizcilik, kara taşıtlarında ve özel amaçlı uygulamalarda kullanılmaktadır. Özellikle otomotiv sektöründe giderek artan ve % 6 ya yaklaşan bir uygulama artış hızı görülmektedir.

Kompozit Malzemelerin Sınıflandırılması:

Yapılarında çok sayıda farklı malzeme kullanılabilen kompozitlerin gruplandırılmasında kesin sınırlar çizmek mümkün olmamakla birlikte, yapıdaki malzemelerin formuna göre bir sınıflama yapmak mümkündür. Bu sınıflama şekli aşağıda verilmektedir.

Kompozit malzemelerin sınıflandırılması,

Elyaflı kompozitler, Parçacıklı kompozitler, Tabakalı kompozitler, Karma kompozitler.

 1. asit borusu izolasyonu şeffaf gömme reçinesi ctp kompozit polyester
 2. karbon fiber üretim sureci ctp kaplama malzemeleri  kompozit saksı çeşitleri
 3. aydınlatmalı yer taşları  çatılarda galvaniz su oluğu  ctp dere kaplama malzemeleri hakkında Hersey
 4. elyaflı kalıp yapımı  kolonlar nasıl ctp kaplanır  karbon elyaf üreticiliği
 5. ctp kompozit imalatı  kompozit su olukları  fiberglass reçine hazırlanışı
 6. polyester ile nasıl çalışılır  ctp gizli dere izolasyon polyester reçine teneke fiyatları
 7. şeffaf plastik döküm  fiberglass kalıp nasıl yapılır  polyester kayık yapımı  isophthalic reçine nedir
 8. ctp kalıplama yöntemleri izolasyon reçinesi Ctp Vinil ester kaplama  sanata yönelik polyester ürünler
 9. cam elyaf takviyeli polyester çatı kaplama ctp imalat  elyaf polyester kabin yapımı
 10. cam elyaf karbon jel kot dekoratif dökme kalıbı  polyester kalıp uygulama
 11. polyester üretimler pandizot imalatçıları frp polyester
 12. ışık geçirgen polyester kule çatısı kompozit model nasıl yapılır ctp izolasyon ctp kaplama yakıt deposu ctp kaplama beton kalıp çatı izolasyonu asit kaplama

POLYESTER VE FİBERGLASS İMALAT- C.T.P. POLYESTER KAPLAMA

UZUN YILLARIN YAŞATTİĞİ TECRÜBESİYLE TÜRKİYE NİN HER YERİNE HİZMET GETİREN FİRMA

DÜŞMEZ POLYESTER /FİBERGLASS UYGULAMALARI

PROFOSYONEL ÇÖZÜM ORTAĞINIZ

OTOMOTİV ÜRÜNLER

Otomobil kamyon kaputu, çeşitli spoyler,

otobüs karoser parçaları, traktör aksesuar parçaları

iç dış donanım, demir yolu vagonları,

tır çamurluk basamak kaput ve çeşitli aksesuraları,

özel parça seri üretim ve tamirleri.


SAĞLADIĞI AVANTAJLAR: seri üretim olanağı, düşük yatırım, düşük kalıp maliyeti, kolay ve ucuz modelleme seçeneği, yüksek mekanik dayanım, ucuz ve kolay tamir özelliği.

İNŞAAT - YAPI VE MİMARİ UYGULAMALAR

ÜRÜN ÖRNEKLERİ UYGULAMA ALANLARI: Şehiriçi otobüsler, tren tranvay vagonları, tren makinist kabinleri, teleferik vagonları, iç donanım onarma modülleri, toplu konutların yapımı, şehir süslemeleri( heykel saksı çöp bidon ve Konteynırları, elektrik direği, banklar,) masa, sandalye, sehpa, koltuk kütüphane rafları, mutfak dolapları, lavabolar, dekoratif eşyalar, ayna çerçevesi, kamyon kasaları, frigorifik kamyon kasaları, nakliye tankerleri, elektrik panoları, aydınlatma armatürleri, cephe kaplamaları, wc kabinleri, bekçi kabinleri, su depoları, kimyasal madde depoları, soğuk hava depoları, komple banyo ünitesi, ondüle levhalar polyester plakalar, inşaat kalıpları, prekast kalıplar, iş makinalarının koruma kapakları ve çeşitli muhafaza aksesuarları, taş görünümlü yapay duvar plakalar, uçak burun parçası ve iç dekorasyonları, helikopter parçaları, planör gövdesi, deney uçak modelleri maket çalışmaları, özel çok amaçlı kutular, traktör parçaları, vagonların iç döşemeleri, otobüs karasörü parçaları, kapyon kaputları, çeşitli spoyler rüzgarlıklar, özel mimarı projeler, orjinal parlak seri dökümler, reklam totemleri, çeşitli bitkilerin kutu saksıları, fiber saksılar, seçim araç üstü kabinler, ses düzenekleri kabinleri, makine parçaları, çeşitli stantlar. kare saksı, silindirik saksı, dikdörtgen saksı, düz saksılar, dekoratif saksılar yuvarlak saksı.

 

SAĞLADIĞI AVANTAJLAR: Darbe dayanımı, yüksek izolasyon değerleri, yüksek mekanik dayanım, onarım kolaylığı, alışılmıştan farklı modern görünüm ve tasarım esnekliği, kolay temizlenebirlik, hafiflik, korozyona dayanım, bakım giderlerinin ortadan kalkması, elektriksel etkilerden korunum elektriği iletmemesi, gerekli yerlerde yerinde kolayca üretim seçeneği, doğa koşullarına dayanımlı olması, düşük yatırım olanağı, seri ve ucuz üretim, tek parça ve karmaşık ürün yapma olanağı, çok sayıda aynı standart ürünün kısa zamanda üretilebilmesi, kolay model değiştirme, tasarımda kolaylık ve esneklik. inşaat ve peysaj sektöründe en çok aranılan konuma gelmiştir.


 

 

 

 

Copyright © 2000 - 2012  DÜŞMEZ POLYESTER , materyallerin izinsiz kullanımı ve kopyalanması yasaktır.

ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ 1. KISIM OSMAN GAZİ CADDESİ NO:16 MERKEZ-TOKAT

info@dusmezpolyester.com

İzolasyon, kaplama, yalıtım, kalıp, üretim, imalat

Cep: 0507 406 35 32